Světový den bez tabáku 2024

Datum konání akce 18. 5. 2024

aneb cesta za čistým vzduchem – sobota 18. května.

Pokud nevíte, jaký program si připravit na jednu z květnových sobot, nabízíme vám následující program. Společně s Klubem českých turistů Chrudim připravujeme tradiční výšlap, který je součástí Světového dne bez tabáku. Vyhlašuje ho pravidelně Světová zdravotnická organizace na 31. 5. a město Chrudim se k němu připojuje právě touto akcí. V letošním roce se chceme vydat na Černou horu a do Pece pod Sněžkou.

Připravené trasy:

Trasa č. 1: Černá hora – lanovkou nahoru – Kolínská bouda – Pražská bouda – Husova bouda – Pec pod Sněžkou, 6,5 km.

Trasa č. 2: Černá hora – lanovkou nahoru – Kolínská bouda – Pražská bouda – Hrnčířské boudy – Lesní bouda – Lyžařská bouda – Hnědý vrch, rozhledna – Lyžařská bouda – Lesní bouda – Pec pod Sněžkou, 13 km

Trasa č. 3: Jánské Lázně – Svoboda nad Úpou – Jánské Lázně, 8 km

Přihlásit se můžete v kanceláři Zdravého města na Resselově náměstí 77 nebo na e-mailu sarka.truneckova@chrudim-city.cz či telefonu 737 770 811.

Cena zájezdu je 290 Kč a bude třeba ji zaplatit v Informačním centru na Resselově náměstí v termínu od 8. do 30. dubna. Pokud do této doby nebude poplatek uhrazen, budou místa postoupena dalším zájemcům.

Sraz přihlášených účastníků je v 6.45 hodin u Divadla Karla Pippicha v sobotu 18. května, odjezd v 7.00 hodin.

Předpokládaný odjezd z Jánských Lázní je okolo 15.30 hodin, z Pece pod Sněžkou následně. Pokud se rozhodnete využít trasy s lanovkou, je třeba počítat s cenou jízdného za lanovku dle aktuálního ceníku (přibližně 290 Kč). Tento poplatek si hradí každý jednotlivě.

Akce se koná za každého počasí.