Loutkářský pouliční festival

Loutkářská Chrudim

V neděli 2. července od 15 do 24 hod. centrum města Chrudimě ožije při Loutkářském pouličním festivalu, jenž je součástí tradiční přehlídky Loutkářská Chrudim.

Doprovodný program loutkářského festivalu se tak rozšíří do centra města a bude přístupný široké veřejnosti. Na náměstí a v nejbližším okolí se budou konat koncerty, workshopy pro rodiny s dětmi, loutková i jiná vystoupení. Návštěvníci mohli podobnou atmosféru zažít i v loňském roce při oslavách 50 let Muzea loutkářských kultur.

Akce je pojata komunitně, přátelsky a má za cíl vytvořit prostor pro dialog mezi loutkáři z celé republiky i ze zahraničí, regionálními umělci, organizacemi a chrudimskou veřejností.

V programu najdete vedle hudebních skupin a sólistů, loutkářských souborů, tanečních oddílů i žáky chrudimské ZUŠ či performery slam poetry. Na Resslově náměstí a v přilehlých uličkách vystoupí např. kapely Roost, Dancing Barefoot, Rybaryb, Dou NaBoso, písničkáři Blondýna, Ruda Hancvencl či Antonín Hrdý, loutkáři z divadla Toy Machine, Čmukaři, Buchty a Loutky, divadlo Líšeň či ukrajinské divadlo Ravlyk. Žižkovo náměstí bude stejně jako loni určeno dětem, ty se mohou těšit na řezbovaný kolotoč, loutkové divadlo, dílny, šály sokola Pardubice a další aktivity.

Podrobný program najdete na stránkách festivalu Loutkářská Chrudim či sociálních sítích.

Olga Havlíková

Zodpovídá: Aleš Prokopec
Vytvořeno / změněno: 29. 6. 2023 / 4. 7. 2023