Náhradních rodičů není stále dost aneb neformální setkání nad tématem pěstounské péče

pěstounství pomoc

V rámci tradičního Týdne (pro) pěstounství jsme se letos rozhodli vyjít z úřadu za vámi do veřejného prostoru. Zvolili jsme prostředí plné příběhů, zážitků a moudrosti, kterým je knihovna. Rádi bychom vás mezi knížkami oslovili a seznámili s tím, co je pěstounská péče a jak se případně stát pěstounem.

Akce  se bude konat ve dnech 19. 9. od 10 do 18 hod. a 20. 9. od 14.00 do 18.00 hod. v Městské knihovně v Chrudimi, Filištínská 36, Chrudim. Najdete nás v oddělení pro dospělé i pro děti.

Děti potřebují hodně lásky, pozornosti, potřebují pocit bezpečí, mít své „doma“. Pro většinu dětí je toto samozřejmostí. Některé však toto štěstí nemají. Není nikdo, kdo by se o ně postaral, měl je rád. Proto hledáme stále náhradní rodiče – pěstouny. Dávají opuštěným dětem domov. Díky tomu mohou zažít vztahy, které jsou základem jejich zdravého vývoje. Vztahy mezi rodiči, sourozenci, prarodiči. Pěstouni doprovází dítě na jeho cestě k dospělosti, předávají mu své zkušenosti, nabízí mu místo u stolu i ve svém srdci.

Pěstounství je otevřené komukoli, kdo cítí dostatek sil i zkušeností pro toto poslání. Akce, kterou pořádáme, má za úkol rozšířit povědomí o pěstounství mezi lidi.

Přijít může kdokoliv, kdo má zájem dozvědět se více, koho pěstounství láká nebo zajímá. V rámci neformálních diskuzí vám odborní pracovníci představí všechny formy pěstounství.

Mgr. Radka Pochobradská, vedoucí odboru

Připojené soubory:

Zodpovídá: Aleš Prokopec
Vytvořeno / změněno: 19. 9. 2023 / 25. 9. 2023