V Re-Use centru lze nově odevzdat i nábytek

Re-Use centrum

Chrudimské Re-Use centrum ve sběrném dvoře se dočkalo rozšíření. Nově nabízí i možnost odevzdání rozměrnějších věcí, jako jsou kola, skříně, postele či další nábytek apod.

Lidé mohou v Re-Use centru zanechat věci z domácnosti, které již nepotřebují, ale jsou stále v dobrém stavu a byla by škoda je vyhodit či jinak zlikvidovat.

Tyto věci mohou za malý poplatek najít nového majitele, jenž pro ně ještě najde využití a prodlouží tak dobu jejich služby. Nepotřebná věc tedy neputuje do kontejneru, odpad nevzniká, nebo se jeho vznik odsouvá.

Výnos z provozu Re-Use centra je navíc věnován pro dobrou věc, a sice chrudimskému útulku pro opuštěné psy a kočky.

Re-Use centrum najdete ve sběrném dvoře Technických služeb Chrudim v ul. Obce Ležáků. Rozšířená část Re-Use centra je v hale sousedící s objektem původního, „malého“ Re-Use centra.


Ceník:
Drobné a částečně poškozené předměty (drobné nádobí, hrnky, drobná bižuterie, příbory, řemeslné nářadí, květináče, hračky, knihy, CD)
10 Kč/ks

Větší předměty a drobné zachovalé předměty (sportovní potřeby, nářadí, hračky, zřizovací předměty v domácnosti, knihy, stínidla)
20 Kč/ks

Zachovalé a funkční předměty menšího rozsahu (kufry, kabelky, budíky mechanické, hudební nástroje, lyže, obrazy, velké knihy (encyklopedie, atlasy)
50 Kč/ks

Zachovalé a funkční předměty většího rozsahu (kola, šlapací šicí stroje, obrazy, autosedačky, kočárky, hodiny mechanické, menší kusy nábytku a vybavení domácnosti)
100 Kč/ks

Kvalitní a zachovalé předměty (kola, šlapací šicí stroje, obrazy, hodiny, kočárky, větší kusy nábytku a vybavení domácnosti)
200 Kč/ks

Do Re-Use centra Chrudim nelze odložit jakoukoli elektroniku, oblečeni, zvířecí hračky a pelechy.

Zodpovídá: Aleš Prokopec
Vytvořeno / změněno: 2. 4. 2024 / 2. 4. 2024