Bez auta do práce i do školy 2024

Datum konání akce 1. 5. 2024 - 31. 5. 2024

Kampaň bude probíhat ve dnech od 1. května do 31. května.

V květnu odstartuje již třetí ročník výzvy Bez auta do práce i do školy, kterou se rozhodlo naše město prostřednictvím projektu Zdravé město podpořit. Naše chrudimská výzva je stále bez účastnického poplatku a i letos na vás čekají vylepšení a novinky.

Pro cesty do práce či do školy budete moci využít kolo, koloběžku či chodit pěšky. V případě nemožnosti se zapojit každodenně touto formou, budete moci opět využít možnosti pohybové aktivity. Do akce se mohou zapojit jednotlivci i týmy, které oceňují společnou zábavu s kolegy a spolužáky, hecování a překonávání se a také zpestření běžného pracovního a školního dne. Tým můžete sestavit ale i s rodinou či kamarády.

Postupně se budeme snažit připravovat pro registrované účastníky i doprovodný program a nezapomeneme ani na závěrečné vyhodnocení celé akce.

Pojďme udělat něco pro naše město, přírodu a hlavně své zdraví. Zapojte se do pravidelného pohybu a hurá do práce či do školy aktivním způsobem.

15. dubna 2024 pouštíme registraci týmů/jednotlivců.
Než opravdu začneme sportovat, čeká vás opět několik kroků.
1. Kapitán týmu/jednotlivec(tým může obsahovat jen kapitána) si zvolí název týmu a heslo a následně vyzve ostatní členy týmu k registraci.
Proveďte registraci týmu/jednotlivce (registruje se stejně jako tým) v termínu 15. – 20. 4. 2024 na odkaze: https://arcg.is/1q4rXv .
nebo použijte     
    Zapamatujte si název a heslo týmu. Obojí budete potřebovat k registraci jednotlivců.
2. Registrují se jednotliví členové týmu (jednotlivců se tato fáze netýká) – v termínu 22. – 25. 4. 2024.
Informace k registraci, odkaz a QR kód zašleme v pondělí 22. 4.2024 ráno kapitánům týmů, kteří rozešlou mezi své spolubojovníky.
3. Soutěž „Bez auta do práce i do školy“ bude probíhat v termínu 1.5. – 31.5.2024.
Záznam trasy budete opět jako loni zadávat prostřednictvím aplikace.  Podrobný návod bude zaslán před spuštěním samotné soutěže.
Pravidla:
  •  Můžete zaregistrovat  jak týmy tak se mohou zúčastnit i jednotlivci.
             – počet členů v týmu je maximálně 5  – pozor registrace vás pustí zadat i dalšího, ale dotyčnému přijde email, aby se registroval do jiného týmu
  • denní minimum je 1. 000 m (u pohybové aktivity je 60 minut )
Kategorie:
Týmová soutěž:
Pravidelnost týmů je společná kategorie pro všechny typy účasti kolo/pěšky/ koloběžka/pohybová aktivita. Jde o to, aby celý váš dvou až pětičlenný tým v průběhu soutěže jezdil/běhal/chodil do  práce/z práce co nejčastěji.(vyhlášeni budou první 3 týmy, které budou mít nevyšší průměr %).
Soutěž jednotlivců:
Cyklisté – nejvyšší počet ujetých metrů.
Koloběžky – nejvyšší počet ujetých metrů.
Chodci – nejvyšší počet ušlých metrů.
Všechna kategorie jednotlivců budou dále rozděleny na ženy, muže a student/ka a žák/yně.
Pro sledováním průběžných výsledků bude vytvořena webová stránka.
Pro aktuality sledujte webové stránky https://www.chrudim.eu/zdrave-mesto-aktualita/bez-auta-do-prace-i-do-skoly-2024/ a fb skupinu .

Těšíme se na stálé účastníky, ale i na nově registrované. Pojďme společně rozhýbat Chrudim.